logo gmina

Zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez kultywowanie tradycji jasełek

Koło Terenowe Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Chociwlu zorganizowało w dniu 14 grudnia 2023 spotkanie pn. ”Jasełka integracyjne”. Organizatorami spotkania był Urząd Miejski w Chociwlu oraz Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem.

Spotkanie uświetnił wytęp uczniów klas I – III pod kierunkiem nauczycielek pani Katarzyny Michalak i pani Anny Dalidowicz. Występ ukierunkowany był na tradycję Świąt Bożego Narodzenia..
Przybyłych gości serdecznie powitał Burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak, prezes TWK Andrzej Zieliński. Po części artystycznej wszyscy zasiedli do pięknie przystrojonych stołów. Na stołach pojawiły się pyszne potrawy wigilijne. Wśród życzeń przeważały te, które mówiły o spokojnych świętach, o wolnym od trosk nowym roku i o uśmiechu, który nie powinien opuszczać twarzy nawet, kiedy jest ciężko. Pamiętajmy, że gdzieś często obok nas są osoby, które potrzebują naszej pomocy, wsparcia lub choćby dobrego słowa i uśmiechu.
Prawdziwa była za to pięknie udekorowana choinka i prezenty od Św. Mikołaja. Pani Małgorzata Krysiak przypomniała historię i legendę związaną ze Św. Mikołajem. Święty ten to postać autentyczna, był biskupem, który cały swój majątek rozdał biednym. Jest patronem wielu zawodów jak i dzieci. Czynił wiele dobrego pomagając ludziom w potrzebie. Wiele cudów przypisywanych jest biskupowi z Miry, dlatego do czasów obecnych jest czczony w kościele katolickim i prawosławnym. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Chociwel i Starostwa Powiatowego w Stargardzie. Wszystkim uczestnikom i wolontariuszom dziękuję za pomoc i uczestnictwo. Na koniec pragnę WSZYSKIM MIESZKAŃCOM GMINY CHOCIWEL złożyć życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzę przede wszystkim zdrowia, szczęścia, pomyślności, spokojnych Świąt w gronie rodziny i przyjaciół, wszystkim członkom Koła, abyśmy się spotkali w następnym roku na kolejnych naszych wydarzeniach.


Prezes Koła
Andrzej Zieliński

Galeria Zdjęć

Adres urzędu

Urząd Miejski w Chociwlu
ul. Armii Krajowej 52,
73-120 Chociwel
Telefon: +48 91 56 22 001
Faks: +48 91 56 22 076
e-mail: urzad@chociwel.pl
Godziny urzędowania
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek - czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 6:00 - 14:00

Kasa Urzędu czynna
poniedziałek - czwartek: 8:00 - 13:30
piątek: 7:00 - 12:30
Burmistrz Chociwla przyjmuje interesantów w każdy poniedziałek w godzinach: 15:00 - 16:15 oraz środę w godzinach: 10:00 - 12:00