logo gmina

W dniu 25.11.2017 r. (sobota) o godz. 10:00 na Hali Widowiskowo-Sportowej w Chociwlu odbyły się Mistrzostwa Gminy Chociwel w tenisie stołowym w ramach akcji pn. „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Na zaproszenie Burmistrza Chociwla Stanisława Szymczaka oraz Stowarzyszenia WIR – Wiejska Inicjatywa Rozwoju ze Stargardu, głównego sponsora imprezy, przybyli zawodnicy i pasjonaci tenisa stołowego z naszej gminy. Mistrzostwa miały charakter otwarty i międzynarodowy, gdyż udział wzięli sportowcy z Ukrainy, na co dzień przebywający i kształcący się na terenie Gminy Chociwel.
Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Pan Stanisław Szymczak – Burmistrz Gminy Chociwel oraz Pani Małgorzata Krysiak – Kierownik biura Stowarzyszenia WIR – Wiejska Inicjatywa Rozwoju. Zasady gry i rozgrywek przedstawił Pan Piotr Zaborowski – Główny sędzia zawodów.
Zawodnicy zostali podzieleni na cztery kategorię tj. Juniorów, Seniorów, Oldbojów oraz Kobiety Open. W kategoriach juniorów oraz seniorów mecze zostały rozegrane systemem rosyjskim do dwóch przegranych meczy, natomiast w pozostałych kategoriach zawodnicy zagrali metodą każdy z każdym. Po wielu emocjonujących meczach, obfitujących w ciekawe zagrania, klasyfikacje zawodników przedstawiły się następująco.
W kategorii Kobiety Open trzecie miejsce zajęła Beata Przybyła, drugie miejsce Anastazja Michenko, mistrzynią Gminy Chociwel została Wiktoria Szulc.

W kategorii juniorów trzecie miejsce zajął Vladimir Horohivsky, drugi był Gracjan Policha, mistrzem Gminy Chociwel został Sebastian Zawadzki. W kategorii seniorów trzecie miejsce zajął Maciej Gębczyński, drugie miejsce na podium zajął Norbert Pukajło, mistrzem został Emil Kaczemba. W oldbojach trzecie miejsce zdobył Stanisław Szymczak, drugi był Piotr Zaborowski, mistrzem Gminy Chociwel został Jarosław Jaszczuk. Wszyscy wymienieni zawodnicy otrzymali puchary, a zwycięzcy, dodatkowo, nagrodę rzeczową.
Nagrodę specjalną, statuetkę oraz zestaw do gry w tenisa stołowego, z rąk Burmistrza Chociwla Pana Stanisława Szymczaka otrzymał Hubert Okoniewski jako najmłodszy zawodnik turnieju.
Nieodzownym elementem imprezy było krzewienie postaw prozdrowotnych, przeciwalkoholowych i przeciwnarkotykowych. Uczestnicy zawodów zostali zaznajomieni z zasadami gry fairplay (czysta gra, bez oszustw, bez wspomagaczy, zgodnie z regułami) obowiązującymi w sporcie. Miłym akcentem były piłeczki promocyjne z herbem Gminy Chociwel, rozdane kibicom, których zadaniem jest zwiększenie aktywności oraz zachęcenie do uprawiania sportu, w szczególności do gry w tenis stołowy.
Za wsparcie finansowe specjalne podziękowania dla Stowarzyszenia WIR – Wiejska Inicjatywa Rozwoju ze Stargardu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chociwlu. Za pomoc i nadzór nad całością zawodów podziękowania dla Janusza Borysa, Waldemara Ślusarczyka, Jarosława Jaszczuka oraz za sprawny przebieg zawodów dla Piotra Zaborowskiego – głównego sędziego Mistrzostw Gminy Chociwel w tenisie stołowym. Zdjęcia z turnieju wykonała Agnieszka Piotrowska.

piątek: 7:00 - 12:30
Burmistrz Chociwla przyjmuje interesantów w każdy poniedziałek w godzinach: 15:00 - 16:15 oraz środę w godzinach: 10:00 - 12:00