logo gmina

W dniu 9 grudnia 2017 roku o godzinie 10:00 na Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Chociwla dla klas 4-7 Szkół Podstawowych. Uroczystego otwarcia, w zastępstwie za Burmistrza Chociwla Pana Stanisława Szymczaka, dokonała Dyrektor ZPO w Chociwlu Pani Irena Kapłun. Do tegorocznego turnieju zgłosiło się 5 drużyn, w tym jedna przyjezdna z Gminy Warnice. W zawodach udział wzięły zespoły Deeks United, Korona Widelce, KS Żulmisie, FC Śmieszki, Warnice. Mecze zostały rozegrane każdy z każdym po 10 minut. Już po pierwszym meczu widać było że zawodnicy z Warnic są zgrani i bardzo dobrze przygotowani do zawodów. Po 8 meczach okazało się, że dwie drużyny mają szanse na zwycięstwo w turnieju czyli Warnice i Korona Widelce. W bezpośrednim meczu gościom z Warnic wystarczył by remis, natomiast Korona Widelce musiałaby wygrać aby zwyciężyć w całym turnieju. Do ostatnich sekund była sprawa zwycięstwa była otwarta, gdyż zawodnicy Korony Widelce nie odpuszczali nawet centymetra na boisku. Ku uciesze zespołu z Warnic udało im się dowieźć bezbramkowy remis do końca meczu. Ostatecznie zwycięzcą Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Chociwla zostali zawodnicy z Warnic. Drugie miejsce zajął zespół Korona Widelce a tuż za nimi znalazł się skład KS Żulmisie. Czwarte miejsce zajął Deeks United a tabelę zamknął zespół FC Śmieszki.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Filip Pawlak z Warnic, natomiast najlepszym bramkarzem zawodów został Michał Dolatowski. Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary, wyróżnieni zawodnicy statuetki. Nieodzownym elementem turnieju była wizyta Świętego Mikołaja, który dla wszystkich zawodników przygotował paczki. Serdecznie podziękowania za pomoc podczas trwania turnieju dla nauczycieli Wychowania Fizycznego z naszej szkoły tj. Małgorzacie Chilmon, Waldemarowi Ślusarczykowi, Januszowi Borysowi i Jarosławowi Jaszczukowi, który był głównym sędzią zawodów. Zdjęcia z turnieju są autorstwa Agnieszki Piotrowskiej.

Adres urzędu

Urząd Miejski w Chociwlu
ul. Armii Krajowej 52,
73-120 Chociwel
Telefon: +48 91 56 22 001
Faks: +48 91 56 22 076
e-mail: urzad@chociwel.pl
Godziny urzędowania
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek - czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 6:00 - 14:00

Kasa Urzędu czynna
poniedziałek - czwartek: 8:00 - 13:30
piątek: 7:00 - 12:30
Burmistrz Chociwla przyjmuje interesantów w każdy poniedziałek w godzinach: 15:00 - 16:15 oraz środę w godzinach: 10:00 - 12:00