logo gmina

W dniu 28 sierpnia 2021 roku, w sobotę, na Stadionie Miejskim w Chociwlu odbyły się Dożynki Gminne 2021. Coroczne, tradycyjne Święto Plonów rozpoczęło się o godzinie 14:00 Turniejem Piłki Nożnej dla najmłodszych. Nie wynik był tutaj najważniejszy ale wspólna i dobra zabawa. Turniej zakończył się wręczeniem medali, pucharów i statuetek na scenie przy ogromnym aplauzie kibiców i rodziców. Od godziny 16:00 do godziny 17:00 swój mecz rozegrali Oldboye Piasta i Przyjaciele.

O godzinie 16:00 odbyła się uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Chociwlu. W intencji wszystkich rolników mszę odprawił ksiądz proboszcz Tadeusz Kłapkowski wraz z księdzem Danielem Gollonem, proboszczem parafii pw. św. Anny z Długiego. Piękną dekoracją kościoła były wieńce dożynkowe przygotowane przez ogrody działkowe, rolników i sołectwa naszej gminy. Po zakończeniu mszy św. wszyscy uczestnicy udali się na Stadion Miejski w Chociwlu. O godzinie 17:30 nastąpiło uroczyste otwarcie Dożynek Gminnych 2021. Starostowie Dożynek Pani Agnieszka Czurmasło i Pan Sylwester Dziakowicz wraz z Burmistrzem Chociwla Panem Stanisławem Szymczakiem, księdzem Danielem Gollonem zgodnie z tradycją przełamali się chlebem dożynkowym z mieszkańcami i przybyłymi gośćmi Ireneuszem Rogowskim – radnym sejmiku województwa zachodniopomorskiego oraz Zdzisławem Wilkiem – wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Stargardzie. Zgodnie z programem dożynek po oficjalnym rozpoczęciu odbyły się zabawy i konkursy dożynkowe przeprowadzone przez konferansjera Kubę Klyma. Po zabawach i konkursach przyszedł czas na wręczenie bonów i nagród w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowych. Wszystkie sołectwa biorące udział w dożynkach, ogrody działkowe oraz rolnicy z Chociwla otrzymali, za przygotowanie wieńca, z rąk Burmistrza bon w kwocie 500 zł a dodatkowo trzy wyróżnione sołectwa nagrodę rzeczową tj. Bobrowniki, Długie i Kamienny Most.
O 18:30 chociwelska scena zamieniła się najbardziej kolorowe miejsce na ziemi. Ruszył Festiwal kolorów – Splash of Colors. Uczestnicy rozrzucili nad sceną różnokolorowe proszki holi, które stworzyły wielką chmurę barw. Można powiedzieć że Dożynki Gminne w Chociwlu mimo niesprzyjającej pogody nabrały kolorów. O 19:30 wystąpiła pierwsza, muzyczna, atrakcja tego wieczoru. ABBA SHOW rozgrzewała publiczność przez 1,5 h. Nie ma człowieka na ziemi, który nie słyszał, choćby jednego przeboju tego szwedzkiego zespołu. Punktualnie o godzinie 21:00 na scenie pojawiła się Gwiazda Wieczoru czyli Chwytak. Z pomocą DJa Wiktora, Chwytak zawładnął publicznością i parkietem. Było energicznie, pozytywnie i tanecznie. Występ Gwiazdy Wieczoru zapadnie w pamięci chociwelskiej publiczności na długo.
Po godzinie 22:00 muzykę serwował DJ, a całość imprezy prowadził niezawodny konferansjer i prezenter Kuba Klym.
Dożynki Gminne 2021 odbyły się dzięki wsparciu firm:
Przedsiębiorstwo Budowlano - Montażowe Scanbet Sp. z o.o. z Chociwla, PKS Gryfice Sp. z o.o., Remondis Szczecin Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Usług Medycznych "ZDROWIE" Maciej Milewski, Kawiarnia – księgarnia Między Wierszami ul. Moniuszki 6 w Szczecinie oraz Bank Spółdzielczy w Goleniowie – Oddział Chociwel. Dziękujemy za okazaną życzliwość i pomoc.

Adres urzędu

Urząd Miejski w Chociwlu
ul. Armii Krajowej 52,
73-120 Chociwel
Telefon: +48 91 56 22 001
Faks: +48 91 56 22 076
e-mail: urzad@chociwel.pl
Godziny urzędowania
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek - czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 6:00 - 14:00

Kasa Urzędu czynna
poniedziałek - czwartek: 8:00 - 13:30
piątek: 7:00 - 12:30
Burmistrz Chociwla przyjmuje interesantów w każdy poniedziałek w godzinach: 15:00 - 16:15 oraz środę w godzinach: 10:00 - 12:00