internet-światłowodowy

Na terenie Gminy Chociwel zrealizowany został przez firmę LEVNET (www.levnet.pl) projekt ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach działania 3.1 Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego pn. "Likwidacja białych plam na terenach powiatów Goleniowskiego, Stargardzkiego i Łobeskiego poprzez budowę sieci Internetu szerokopasmowego" w województwie zachodniopomorskim. Projekt obejmuje następujące miejscowości: Maszewo, Chociwel, Dobrzany, Węgorzyno i Ińsko.

Dzięki realizacji projektowi w miejscowości Chociwel światłowodem zasilamy między innymi ulice: Piaskową, Grunwaldzką, Dworcową, Studzianki, Pogodną, Dąbrowskiego, Dworską, Warszawską, Szkolną, Słowackiego, Armii Krajowej, Rynkową, Polną, Zachodnią, Świerczewskiego, Wolności, Kolejową, Wojska Polskiego, Poznańską oraz Zwycięzców.Wybudowana sieć gwarantuje możliwość szybkiego przyłączenia do sieci oraz skorzystania z usług telewizji i Internetu. Sukcesywnie w kamienicach i innych budynkach budowana jest infrastruktura światłowodowa, co w znacznym stopniu skraca termin oczekiwania na instalację.

Inwestycja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Z racji tego, już niebawem planowane jest poszerzenie sieci dostępu do światłowodu o takie miejscowości jak Karkowo, Mokrzyca, Długie oraz Oświno. W miejscach gdzie nie byliśmy w stanie dotrzeć światłowodem planujemy wybudować przekaźniki radiowe, które zagwarantują stabilny dostęp do usługi Internetu.

W celu podnoszenia jakości obsługi klienta w ostatnim czasie została zmieniona lokalizacja Biura firmy Levnet, które obecnie mieści się w centrum Chociwla. W biurze jest możliwość przetestowania  wszystkich dostępnych usług. Dzięki wysokiej jakości sygnału i ogromnej przepustowości, sieci FTTH są świetnie przygotowane do świadczenia usługi internetowej i telewizyjnej, pozwalają również na dużą dowolność w wyborze stosowanej technologii przesyłu internetowego i telewizyjnego. Światłowody są niezawodne, a także bezkonkurencyjne pod względem szybkości i jakości przepływu informacji.