Czyste Powietrze

Informujemy, że od dnia 4 października 2021 r. mieszkańcy Gminy Chociwel mają możliwość skorzystania z pomocy Doradcy Energetycznego w punkcie konsultacyjno–informacyjnym Programu "Czyste Powietrze".

Punkt Konsultacyjno-Informacyjny mieści się w siedzibie Urzędu Gminy w Chociwlu, przy ul. Armii Krajowej 52. Pracownik Urzędu Miasta Chociwel będzie do dyspozycji mieszkańców w każdy poniedziałek i wtorek w godz. 8:00 – 13:00. W ramach działalności punktu mieszkańcy Gminy Chociwel zainteresowani wymianą pieca, czy też termomodernizacją budynków z dofinansowaniem z Programu "Czyste Powietrze" uzyskają nie tylko szczegółowe informacje o programie, ale także – co najważniejsze – merytoryczną pomoc przy prawidłowym przygotowaniu wniosku. Niezwykle istotne jest również to, że wypełniony wniosek będzie można złożyć w punkcie w Chociwlu bez potrzeby wizyty w siedzibie WFOŚiGW w Szczecinie.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: +48 91 56 22 001 wew. 323.

Skorzystaj z program "Czyste powietrze"
„Czyste Powietrze” to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Celem Programu jest walka ze smogiem.

Kto może skorzystać?

Osoba fizyczna, która:
• jest właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego
lub wydzielonego w takim domu lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dla poziomu podstawowego dofinansowania:
dochód roczny nie może przekroczyć 100 000 zł.

Dla poziomu podwyższonego dofinansowania:
łączne miesięczne zarobki (przeciętny dochód na osobę w gospodarstwie domowym) nie przekraczają:
-1564,00 zł – jeżeli mieszkasz z kimś,
-2189,00 zł – jeżeli mieszkasz sam.

Dodatkowo, jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą - Twój przychód nie może być większy niż 30 minimalnych wynagrodzeń za pracę– wówczas możesz starać się o podwyższone dofinansowanie.

Na czym polega usługa?

Wsparcie finansowe można otrzymać na:
• wymianę starych pieców na paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła spełniające wymogi programu. Lista akredytowanych urządzeń znajduje się na stronie lista-zum.ios.edu.pl
• instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
• wentylację mechaniczną,
• mikroinstalację fotowoltaiczną,
• ocieplenie domu oraz wymianę okien i drzwi.

Wsparcie finansowe możesz otrzymać na projekty zakończone, w trakcie realizacji lub jeszcze nierozpoczęte. Pamiętaj jednak, że rozliczeniu podlegać będą koszty poniesione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku, ale też nie wcześniej niż 15.05.2020 r.

Pamiętaj!
Przed wypełnieniem wniosku zapoznaj się z dokumentacją Programu dostępną na stronach internetowych WFOŚiGW i gov.pl, w szczególności z:
• Programem Priorytetowym,
• Regulaminem naboru wniosków,
• Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie.
Informacje ogólne na temat Programu można uzyskać w WFOŚiGW i w gminach, które mają porozumienie z WFOŚiGW lub na stronie internetowej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Z myślą o wszystkich tych, którzy chcieliby zdobyć wiedzę o Programie, przygotowano bezpłatny przewodnik #AkademiaCzystegoPowietrza- II edycja 2021r.

Link do przewodnika:

https://czystepowietrze.gov.pl/akademia-czystego-powietrza/