Dziś jest: Czwartek 17 sierpnia 2017, imieniny: Jacka i Mirona
08.08.2017

Warsztaty gry na afrykańskich bębnach djembe oraz lekcje tańca afrykańskiego w Wieleniu Pomorskim

W dniach 5-6 sierpnia 2017 r. w Wieleniu Pom. odbyły się warsztaty gry na afrykańskich bębnach djembe oraz lekcje tańca afrykańskiego. Prowadzącymi warsztaty byli profesjonalni trenerzy Pan Leszek Wiszniewski wraz z małżonką Panią M'mharry Sylla Wiszniewska (pochodząca z Gwinei), która śpiewała w języku susu.

Przez dwa dni mogliśmy cieszyć się egzotycznymi brzmieniami inspirowanymi afrykańską rytmiką, uczyć się gry na bębnach, tańca czarnego Lądu oraz afrykańskimi smakołykami przygotowanymi przez M'mharry. Zaplecze kulinarne było rewelacyjnie zaopatrzone w przeróżne smakołyki: kiełbaski pieczone, prosto z wędzarni sołtysa przepyszne wędzone udka, ciasta, pajda chleba, kawa, herbata i inne smakołyki. Dzieci mogły upiec sobie przy ognisku przysłowiowego ,,regionalnego gada" z Wielenia, oraz otrzymały lody i słodkości.
Wszyscy przybyli goście podczas dwudniowych warsztatów świetnie się bawili.

Warsztaty odbyły się dzięki Projektowi SPOŁECZNIK, dofinansowanemu ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego a zorganizowanego przez Stowarzyszenie Forum Chociwelskie, przy dużym wsparciu Sołtysa Wielenia Pom. oraz wszystkich mieszkańców.